Уважаеми родители на бъдещи първокласници, на този линк - https://schoolsmk.uslugi.io се намира платформата за електронен прием в първи клас. Връзка към същия линк има на сайта на нашето училище и сайта на Община Самоков. Към момента платформата все още е затворена. Електронният прием започва на 19.05.2026 г. от 10:00 часа. За въпроси и необходимост от методическа помощ за регистрация на заявление, моля, прочетете ръководството или се свържете с директора на училището.
Средно училище „ Отец Паисий“ – гр. Самоков се включи активно и
мотивирано в проект „Дръвчета за Самоков“. Примера за това как се изгражда
екологично устойчиво отношение към природата беше предаден чрез две силно
мотивиращи виртуални презентации преди самото събитие - в седмицата на гората.
Идеята и разработването на този проект е на Стефан Илиев / бивш възпитаник на
училището ни/ и неговата проектна партньорка Йоана Механджийска /бивша
възпитаничка на ПГТ гр. Самоков/. Тази идея е релевантно свързана и посветена
на 22.03. – Деня на Земята. Тя срещна широка подкрепа и много съмишленици в
лицето на ръководоството, учителите и учениците от училището. На 16. 04.2021 г.
учениците от седми и осми клас реализираха на практика засаждането и положиха
началото на грижите за тези 200 дръвчета. Целта на проекта е да се възстановят
изгубените горски площи около града, като се организират ежегодни акции по
залесяване. Целите на проекта, както и подбраната информация за ефектите от
обезалесяването насочи фокуса на учениците към важността на личния принос и
отговорността на всеки един към опазването на природата и нейното съхраняване.
„Надяваме се заедно с дръвчетата да успеем да „посадим“ и идеята, че сме част
от природата и ако не вземем мерки ще изчезнем заедно с нея“.